Основні відмінності платного і безкоштовного хостингу

Ринок хостингу сьогодні досить розвинений і пропонує величезний вибір різних послуг під найрізноманітніші завдання. Це може бути найпростіша послуга хостингу для пари сайтів або величезний виділений сервер або кластер для корпоративного рішення. Всі вони будуть відрізнятися програмним забезпеченням, рівнем підтримки, виділеними параметрами. Але основною причиною вибору часто стає саме ціна.

Аналіз ринку показує, що на кожен запит “купити хостинг” або “оренда хостингу” припадає 5 запитів безкоштовного хостингу.

Дійсно, сьогодні десяток хороших хостинг провайдерів пропонують нарівні платний хостингу, а разом з ним і пропозиції безкоштовного хостингу.

Найчастіше платні і безкоштовні послуги хостингу відрізняються по 5-ти основним параметрам:

 

Рівень технічної підтримки-обслуговування вашого безкоштовного тарифу хостингу коштує хостинг-провайдеру певну суму, це витрати на утримання сервера і підтримку інфраструктури. Багато хостинг-провайдерів можуть пропонувати безкоштовний хостинг але платну підтримку або рішення ваших запитів. Не рекомендуємо використовувати хостинг без підтримки, особливо якщо ви не розбираєтеся в веб будівництві.

 

Обмеження конфігурацій-безкоштовні тарифи хостингу найчастіше мають мінімальний необхідний набір технічних параметрів для запуску 1 сайту. Розрахунок в даному випадку може бути або на подальший розвиток вашого проекту і переході на платний тариф, або на ваші персональні домовленості з провайдером.

 

Обмеження по частині програмного забезпечення-швидше за все вам буде надано аккаунт на базі функціоналу однієї з безкоштовних панелей управління адже популярні ISPmanager або сPanel також створюють додаткові витрати. Рекомендуємо дивитися в сторону безкоштовного хостингу в тому випадку, якщо у вас простий сайт на відомій движку типу WordPress

 

Стабільність роботи-при здійсненні акту купівлі / оренди тарифу хостингу ви погоджуєтеся на договір публічної оферти, або підписуєте фізичний договір. В даному випадку хостинг-провайдер бере на себе обов’язки описані в договорі а клієнт бере зобов’язання вчасно проводити оплату. У разі надання хостингу на безкоштовній основі, клієнт не виступає стороною договору якщо не надає нічого у відповідь. Відповідно така домовленість легко може бути змінена або скасована зовсім. Ви не зможете вимагати аптайм на рівні 99,99% або відповіді підтримки о 2 годині ночі.

 

Резервне копіювання-резервне копіювання проектів це додаткові витрати компанії їх вартість входить в стандартні тарифи, відповідно часто безкоштовні тарифи не включають послугу копій. В даному випадку вам потрібно зберігати локальну копію вашого проекту.

 

В цілому ви можете використовувати безкоштовний хостинг, якщо у вас простий сайт без навантаження і окремих налаштувань, у всьому іншому, рекомендуємо користуватися класичний платним хостингом з цілодобовою підтримкою.

No Responses

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.